„NIECHAJ BĘDZIE POCHWALONY PRZENAJŚWIĘTSZY SAKRAMENT, TERAZ I ZAWSZE I NA WIEK WIEKÓW. AMEN”.

„Wielbimy Cię, Panie Jezu Chryste,
tu i we wszystkich kościołach Twoich,
które są na całym świecie,
i błogosławimy Ciebie,
że przez święty Krzyż Twój odkupiłeś świat”.

– św. Franciszek z Asyżu

W małym kościele św. Mikołaja, kościele Sióstr Bernardynek, przy ulicy Krakowskie Przedmieście, trwa od roku 1986, całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Pan Jezus ukryty w białej Hostii wystawiony w monstrancji, codziennie czeka na każdego z nas. W ciągu dnia wiele osób przychodzi na adorację, powierzając Dobremu Bogu różne intencje. Można przyjść na chwilę modlitwy w drodze do pracy, czy domu.

„Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście utrudzeni i obciążeni...”, mówi Jezus do każdego z nas.

Pan Jezus w kościele Sióstr nigdy nie jest sam. O każdej godzinie trwającej adoracji, na chórze zakonnym za kratami klauzury, dotrzymuje Mu obecności któraś z Sióstr. To ogromna łaska i dar.

Adoracja Najświętszego Sakramentu jest spotkaniem z Dobrym Bogiem. Jest piękną modlitwą nie tylko słowami, ale ciszą i milczeniem serca, trwaniem.

Z kazania św. Jana Marii Vianneya:


„Kiedy przychodzimy przed Najświętszy Sakrament, to zamiast rozglądać się dookoła, zamknijmy oczy i otwórzmy serce, a Dobry Bóg otworzy przed nami Swoje. Zbliżmy się do Niego, a On zbliży się do nas – my, aby prosić, On, aby nasze prośby przyjąć. Będziemy tak blisko Pana, że będziemy mogli poczuć Jego tchnienie. Jakąż słodycz odnajdujemy w zapomnieniu o sobie i w poszukiwaniu Boga!


Było to na początku mego pobytu w Ars. Pamiętam człowieka, który zawsze wstępował do kościoła, gdy tylko przechodził w pobliżu. Rano, idąc do pracy, i wieczorem, wracając do domu, stawiał przy drzwiach łopatę i motykę, a potem długo adorował Najświętszy Sakrament. Podobało mi się to. Któregoś dnia zapytałem go, co też mówi Panu Jezusowi podczas tych długich z Nim spotkań. Czy wiecie, co mi odpowiedział? „Księże Proboszczu, nic nie mówię. Patrzę na Niego, a On patrzy na mnie”. (W tym miejscu łzy popłynęły po policzkach naszego Proboszcza i nie mógł przez chwilę nic powiedzieć. Potem dodał tylko:, Jakie to piękne!)”.

 

„Przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie wzbudzaj święte uczucia, rozmawiaj z Nim, módl się i trwaj w Objęciach Umiłowanego”. (św. Ojciec Pio)

Codzienna adoracja Pana Jezusa w kościele Sióstr, rozpoczyna się po porannej Mszy św. i trwa do wieczornego nabożeństwa.

„JEZUS CZEKA, WSTĄP NA CHWILĘ”.

Uwierzcie w to, moje kochane dzieci; ten, kto czci Przenajświętszy Sakrament, tzn. często przystępuje do Komunii, oraz ten, kto odwiedza Jezusa Chrystusa w tabernakulum, ma pewny zastaw swojego wiecznego zbawienia”.

(św. Jan Bosko)

evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri
evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri