Niedziela Miłosierdzia Bożego

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 11 KWIETNIA 2021

W I niedzielę po Wielkanocy, Kościół obchodzi Święto Miłosierdzia Bożego. Ustanowił je dla całego Kościoła św. Jan Paweł II dnia 30 kwietnia 2000 r., w dniu kanonizacji s. Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego Miłosierdzia.

Św. Faustyna w swoim „Dzienniczku” zanotowała: „W pewnej chwili usłyszałam te słowa: córko Moja, mów światu całemu o niepojętym miłosierdziu Moim. Pragnę, aby święto miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar, w dniu tym, otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat. Miłosierdzie Moje jest tak wielkie, że przez całą wieczność nie zgłębi go żaden umysł, ani ludzki, ani anielski. Wszystko co istnieje wyszło z wnętrzności miłosierdzia Mego. Każda dusza w stosunku do Mnie, rozważać będzie przez wieczność całą miłość i miłosierdzie Moje. Święto miłosierdzia wyszło z wnętrzności Moich, pragnę, aby, uroczyście obchodzone było w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do Źródła Miłosierdzia Mojego”.

         Przygotowujemy się do tego czasu łaski przez dziewięciodniową nowennę, odmawianą przed Koronką do Bożego Miłosierdzia rano po porannej Mszy św. i o godz. 15.00.

         W niedzielę Miłosierdzia Bożego – Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 9.00; i 15.30.

Tego dnia o godz. 15.00, zamiast Różańca będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

JEZU UFAM TOBIE!

evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri
evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri