WSPOMNIENIE ŚW. JANA PAWŁA II

22 PAŹDZIERNIKA

                W tym miesiącu przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, Papieża Polaka. Niedawno przeżywaliśmy XXI dzień papieski, którego hasłem były następujące słowa św. Jana Pawła II: „Nie lękajcie się”. Pochodzą one z jednej z jego najsłynniejszych wypowiedzi, z homilii wygłoszonej dnia 22 października 1978 roku, podczas Mszy św. inaugurującej jego pontyfikat, z homilii programowej dla kolejnych 27 lat.

„Nie lękajcie się!” „Nie lękajcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi. Dla Jego zbawczej władzy otwórzcie granice państw, systemów ekonomicznych i politycznych, szerokie dziedziny kultury, cywilizacji, rozwoju! Nie lękajcie się! Chrystus wie, co nosi w swoim wnętrzu człowiek. On jeden to wie!”

Przypominamy, że każdego 22 dnia miesiąca, w kościele św. Mikołaja, w kościele Sióstr Bernardynek, o godz. 18.00, odprawiana jest Msza św. w intencjach powierzanych modlitwom Sióstr, jak i we wszystkich intencjach, z którymi przychodzą wierni. Tego dnia jest szczególnie przyzywany św. Jan Paweł II, obecny na ołtarzu w swoich relikwiach.

Msza św. jest poprzedzana nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30. Zachęcamy do pisania intencji i podania ich Siostrze w zakrystii lub przy furcie.

Serdecznie zapraszamy.

evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri
evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri