OSTATNIA NIEDZIELA PAŹDZIERNIKA – ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

W ostatnią niedzielę października, w dniu 31. X. 2021 r., obchodzimy rocznicę poświęcenia kościoła własnego. Niezłomna wierność Kościołowi jest jedną z najistotniejszych cech charyzmatu św. Franciszka z Asyżu. W Uroczystości Poświęcenia Kościoła Własnego, myślimy o konkretnych budynkach, o naszych kościołach. Dla św. Franciszka kościół to dom Boży, miejsce, gdzie odczuwa się obecność Boga. Bardzo ubolewał, gdy widział, że dom Pański był opuszczony, czy zaniedbany. Świadkowie jego życia przekazali, że chodził często z miotłą i zamiatał zaśmiecone kościoły.

„Wyszedłszy któregoś dnia za miasto, … przechodził koło kościółka św. Damiana, chylącego się z powodu starości ku ruinie i gdy pod wpływem Ducha Świętego wszedł do wnętrza, … upadł na twarz przed wizerunkiem Ukrzyżowanego…, wyraźnie usłyszał dochodzący do niego z Krzyża głos mówiący trzykrotnie: Franciszku, idź, napraw mój dom, który jak widzisz, cały ulega zniszczeniu”. „Ugruntowawszy się już więc w Chrystusowej pokorze, …, rozpoczął, zgodnie z otrzymanym poleceniem z Krzyża odnowę kościoła tak gorliwie, że i ciało … obarczył dźwiganiem kamieni”.

Dziękujmy Dobremu Bogu za nasze kościoły.

„Boże, Ty co roku pozwalasz nam przeżywać na nowo dzień poświęcenia tego kościoła, wysłuchaj prośby swojego ludu i spraw, aby tutaj zawsze służył Tobie z czystym sercem i w pełni osiągnął owoce odkupienia. Przez Chrystusa Pana naszego”.

evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri
evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri