UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – 6 STYCZNIA

Dnia 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną popularnie Świętem Trzech Króli.

W to jedno z najstarszych Świąt chrześcijańskich, w kościołach ma miejsce obrzęd poświęcenia kadzidła i kredy. Kredą oznaczamy drzwi naszych domostw, na znak, że w naszym mieszkaniu przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego. Gest ten wyraża zaproszenie Chrystusa do naszego domu, a także prośbę o Boże błogosławieństwo, aby Chrystus uświęcił nasze życie Swoją obecnością.

„Drzwi naszych domów lub mieszkań oznaczamy cyframi nowego roku oraz inicjałami imion świętych Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara K+M+B 2021 lub w wersji łacińskiej C+M+B 2021, co możemy również przetłumaczyć jako Christus mansionem benedicat (Niech Chrystus błogosławi [ten] dom)” – przypomniał rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Obie formy są poprawne.

Od 2009 r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego organizowane są Orszaki Trzech Króli. Wieluń po raz pierwszy dołączył do miast organizujących orszak w 2014 r.

W 2022 r. Orszak Trzech Króli, kolejny już raz, odbędzie się w Wieluniu.

W dniu 6 stycznia 2022 roku o godz. 11:00 w kościele św. Barbary w Wieluniu odprawiona zostanie Msza św., poprzedzająca radosny przemarsz Orszaku. Wspólnie z trzema królami, wierni przejdą na plac przy kościele Ojców Franciszkanów w Wieluniu.

W Kościele Sióstr Bernardynek, Msze św. w dniu 6 stycznia będą celebrowane według porządku niedzielnego, czyli: 7.00; 9.00; 15.30, a o 15.00 – różaniec.

evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri
evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri