NIEDZIELA ZE ŚW. KRZYSZTOFEM – 24 LIPCA

23 lipca, 2021

 

Dnia 25 lipca obchodzimy wspomnienie św. Krzysztofa. Jest on patronem wszystkich związanych z podróżowaniem – kierowców, pielgrzymów, flisaków, marynarzy, przewoźników, tragarzy, turystów i żeglarzy. W niedzielę, w przeddzień jego wspomnienia w wielu parafiach, a także i przy naszym kościele, zostanie dokonany obrzęd błogosławienia pojazdów.

Będziemy prosić Dobrego Boga, aby ci, „którzy będą posługiwać się danym pojazdem, sami ostrożnie i bezpiecznie odbywali swoje podróże i roztropnie dbali o bezpieczeństwo innych ludzi. A gdy będą udawać się do pracy lub na odpoczynek, aby zawsze w drodze towarzyszył im Chrystus”.

Zachęcamy do nabywania pamiątek ze św. Krzysztofem.

 

Św. Krzysztof jest jednym z najbardziej popularnych świętych. Pochodził prawdopodobnie z Azji Mniejszej, gdzie poniósł śmierć męczeńską, podczas prześladowania chrześcijan za panowania cesarza Decjusza, ok. 250 r.

Imię Krzysztof (gr. Christoforos) oznacza – niosący Chrystusa. Nawiązuje ono do pewnej legendy, według której św. Krzysztof był olbrzymem pomagającym podróżnym przedostać się na drugi brzeg rzeki. Razu pewnego usłyszał wołanie Dziecka, które poprosiło o przeniesienie na drugą stronę. Niosąc je, św. Krzysztof poczuł ogromny ciężar i bardzo zdziwiony zapytał: „Kim jesteś?”. Dziecko odpowiedziało: „Dźwigasz na swych barkach cały świat, gdyż Ja jestem Chrystusem, któremu służysz w innych ludziach”.

MODLITWA KIEROWCY

Boże, daj mi pewną rękę i bystre oko, abym nikomu nie wyrządził żadnej szkody. Nie pozwól, Dawco życia, bym stał się przyczyną śmierci lub kalectwa, a także zachowaj od nieszczęścia i wypadku. Pohamuj pokusę nadmiernej szybkości. Oby piękno stworzonego przez Ciebie świata i radość Twej łaski towarzyszyły mi na zawsze. Amen.

evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri
evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri