UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY -15 SIERPNIA

„Pobożność Kościoła względem Świętej Dziewicy jest wewnętrznym elementem kultu chrześcijańskiego”. Matka Boża słusznie doznaje od Kościoła szczególnej czci. Kult Maryi wyraża się w licznych uroczystościach i świętach liturgicznych, jak choćby obchodzona w dniu 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Prawda o Wniebowzięciu Matki Bożej stanowi dogmat naszej wiary. Została formalnie ogłoszona przez papieża Piusa XII w konstytucji apostolskiej „MUNIFICENTISSIMUS DEUS”, dnia 1 listopada 1950 roku:„…powagą Pana naszego Jezusa Chrystusa, świętych Apostołów Piotra i Pawła i Naszą, ogłaszamy, orzekamy i określamy jako dogmat objawiony przez Boga: że Niepokalana Matka Boga, Maryja zawsze Dziewica, po zakończeniu ziemskiego życia z duszą i ciałem została wzięta do chwały niebieskiej”.

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny nazywana jest także świętem Matki Bożej Zielnej. Na pamiątkę podania głoszącego, że Apostołowie zamiast ciała Maryi znaleźli kwiaty, poświęca się w tym dniu kwiaty, zioła i kłosy zbóż. Jest to dzień dziękczynienia Bogu za plony ziemi.

Msze św. w naszym kościele w tym wyjątkowym dniu, jak w niedziele – 7.00; 9.00; 15.30.

evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri
evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri