WSPOMNIENIE MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ – 7 PAŹDZIERNIKA

Św. Pius V ustanowił wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, aby upamiętnić zwycięstwo floty chrześcijańskiej w bitwie pod Lepanto w r. 1571 nad flotą Imperium Osmańskiego. Zwycięstwo, jak wierzymy, zostało wyproszone modlitwą różańcową.

Współcześnie kult modlitwy różańcowej związany jest m.in. z objawieniami Maryi w Lourdes i w Fatimie. Jednym z ich wspólnych przesłań była prośba o modlitwę różańcową. Widząca z Fatimy, s. Łucja wyznała: „Najświętsza Maryja Dziewica w czasach, w których żyjemy, nadała tej modlitwie szczególną wartość. Niezależnie od tego z jakimi problemami się borykamy: stałymi bądź tymczasowymi, czy dotyczą życia publicznego czy prywatnego, każdy z nich może rozwiązać różaniec. Nie ma trudności, która nie zostałaby wyjaśniona przez tę modlitwę”.

Św. o. Pio nie wypuszczał różańca z ręki. Weźmy sobie do serca jego rady:

  • „Idź do Madonny. Miłuj Ją! Zawsze pamiętaj o modlitwie różańcowej. Odmawiaj ją dobrze, tak często, jak tylko możesz!”.
  • „Różaniec porusza serce Boga i pomaga otrzymać potrzebne łaski!”.
  • „Różaniec jest bronią w dzisiejszych czasach”.

Św. Maksymilian Maria Kolbe nazwał różaniec prostą, a zarazem wzniosłą modlitwą. „Przez tę modlitwę łatwo możemy otrzymać wielkie łaski i błogosławieństwo Boże. W serca zbolałe spływa balsam ukojenia, w duszach zrozpaczonych wita znowu promyk nadziei”.

Posłuchajmy Świętych, przejmijmy się ich radami i weźmy do rąk różaniec. Poprzez jego paciorki możemy chwycić Maryję za rękę.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w naszym Kościele, w dni powszednie – 17.30, w niedziele – 15.00.

evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri
evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri