I Niedziela Adwentu – 27.11.2022 r.

Zaczyna się Adwent, nowy rok liturgiczny, coś się kończy, a coś zaczyna. Nie prześpijmy tego czasu łaski, szansy na nawrócenie do Dobrego Boga. To wspaniały czas do zaczęcia na nowo przeżywania z Bogiem naszej codzienności, do zastanowienia się nad pójściem drogą powołania zakonnego, nad zapytaniem, które skierował do Jezusa św. Franciszek z Asyżu: „Panie, co chcesz, abym uczynił?”.

Podczas rozważania przed modlitwą Anioł Pański, dnia 2 grudnia 2001 r., św. Jan Paweł II powiedział:

„Adwent jest synonimem nadziei: nie daremnym oczekiwaniem na jakiegoś bezosobowego boga, lecz konkretną i niezawodną ufnością w powrót Tego, który już raz do nas przyszedł, «Oblubieńca», który swoją krwią przypieczętował zawarte z ludzkością wieczne przymierze. Jest to nadzieja, która pobudza do czujności, cnoty wyróżniającej ten szczególny okres liturgiczny. Do czujności w modlitwie, ożywianej pełnym miłości oczekiwaniem; czujności wyrażającej się w dynamice konkretnej miłości, której towarzyszy świadomość, że Królestwo Boże przybliża się tam, gdzie ludzie uczą się żyć jak bracia”.

W naszym kościele zapraszamy na Roraty o godz. 6.30. Okazja do spowiedzi w naszym kościele codziennie 30 minut przed Mszą św. lub nabożeństwem.

evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri
evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri