UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY – 8 GRUDNIA

Dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi został ogłoszony 8 XII 1854 r. w bazylice św. Piotra w Rzymie.
W bulli Ineffabilis Deus, papież Pius IX napisał:

 „Ogłaszamy, orzekamy i określamy, że nauka, która utrzymuje, iż Najświętsza Maryja Panna od pierwszej chwili swego poczęcia – mocą szczególnej łaski i przywileju wszechmocnego Boga, mocą przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego – została zachowana nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego, jest prawdą przez Boga objawioną i dlatego wszyscy wierni powinni w nią wytrwale i bez wahania wierzyć”.

Z Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny związana jest Godzina Łaski (08.XII. godz. 12.00 – 13.00). Nabożeństwo Godziny Łaski nawiązuje do objawienia Maryi, którego doświadczyła pielęgniarka Pierina Gilli dnia 8 XII 1947 r. we włoskim miasteczku Montichiari.

Maryja poprosiła wówczas:

„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę”.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w Godzinie Łaski w naszym kościele: 8 grudnia godz.12.00.

evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri
evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri