Papież Benedykt XVI odszedł do domu Ojca

Papież Benedykt XVI , zmarł 31 grudnia o godz. 9.34 w swoim domu w Ogrodach Watykańskich, gdzie mieszkał od czasu swej rezygnacji w 2013 roku. Ogłosił tę decyzję 11 lutego 2013 roku. Jak wówczas wyjaśniał – na kierowanie Kościołem nie pozwalał mu już stan zdrowia. Był 265 biskupem Rzymu.

Papież Franciszek w pierwszych słowach po śmierci swego emerytowanego poprzednika Benedykta XVI wyraził wdzięczność Bogu za to, że podarował go Kościołowi i światu:Ze wzruszeniem wspominamy jego tak szlachetną, tak uprzejmą osobę. I czujemy w sercu wielką wdzięczność; wdzięczność Bogu za to, że podarował go Kościołowi i światu; wdzięczność wobec niego, za całe dobro, którego dokonał i przede wszystkim za jego świadectwo wiary i modlitwy, zwłaszcza w tych ostatnich latach życia na uboczu. Tylko Bóg zna wartość i siłę jego wstawiennictwa, jego wyrzeczeń dokonanych dla dobra Kościoła”.

Uroczystości pogrzebowe zostały zaplanowane na 5 stycznia. Po raz pierwszy w dziejach, urzędujący Papież będzie przewodniczył uroczystościom żałobnym i pogrzebowym po śmierci swego poprzednika.

Módlmy się za śp. Papieża Benedykta XVI.

evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri
evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri