Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

W dniu 19 marca Kościół powszechny obchodzi tradycyjnie uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W roku 2023, liturgiczna uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny przypada w poniedziałek 20 marca 2023, ponieważ 19 marca 2023 to w liturgii IV Niedziela Wielkiego Postu.

Witraż św. Józefa – Klasztor Sióstr Bernardynek Wieluń

Bardzo wielu Świętych miało nabożeństwo do św. Józefa. . Do tego grona należeli m.in. św. Jan XXIII i św. Paweł VI. Szczególną cześć do tego Świętego miała św. Teresa z Ávili, która napisała następujące o nim słowa: „Nie przypominam sobie, aby, jak dotąd, zaniechał uczynienia czegokolwiek, o co go prosiłam”.

 Gdyby nie wstawiennictwo św. Józefa, Teresa od Dzieciątka Jezus umarłaby w dzieciństwie! Jej Rodzice: Święci Ludwik i Zelia Martin, byli bardzo gorliwymi czcicielami św. Józefa. Krótko po narodzinach dziewczynka śmiertelnie zachorowała. Nikt nie znał przyczyny jej ciężkiego stanu. Wtedy Zelia uklękła w sypialni przed figurą św. Józefa i poprosiła go, żeby uleczył jej córkę. Teresa cudem wyzdrowiała.

W liście pasterskim z roku 2003, na temat przykazań kościelnych polscy biskupi przekazali:

„Chociaż takie uroczystości i święta, jak: Niepokalane Poczęcie, świętego Józefa, świętych Apostołów Piotra i Pawła, Matki Bożej Gromnicznej, Poniedziałek Wielkanocny, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła (poniedziałek do Zesłaniu Ducha Świętego), świętego Szczepana, nie są świętami nakazanymi, to jednak zachęcamy wiernych, by zgodnie z wieloletnią tradycją brali wtedy udział w liturgii (…) Zachęcamy także wiernych do pełnego udziału w Eucharystii przez przyjęcie Komunii świętej”.

Podpisujemy się pod tą zachętą Biskupów i zachęcamy do godnego przeżycia Uroczystości św. Józefa.

Św. Józefie, módl się za nami!

evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri
evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri