UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

W niedzielę 4 czerwca obchodzimy, jedno z najważniejszych liturgicznych świąt chrześcijańskich: Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Dogmat o Trójcy Świętej, który stwierdza, że jest jeden Bóg, istniejący w trzech Osobach: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Św., jest uważany za „centralną prawdę wiary teologii chrześcijańskiej”.

Wielokrotnie w ciągu dnia możemy oddawać cześć Trójcy Świętej, np. czyniąc znak krzyża św. (W Imię Ojca i Syna i Ducha Św.) albo podczas krótkiej modlitwy: Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu.

Ta prawda wiary jest dla nas wielką tajemnicą, jedną z trudniejszych do pojęcia i przekazania.

Prawda wiary o Trójcy Świętej była bardzo bliska św. Franciszkowi z Asyżu. Jego pisma zawierają wyrażenia odnoszące się do tajemnicy Trójcy Świętej.

„Również Syna Bożego , w tym, w czym jest równy Ojcu, nikt nie jest w stanie zobaczyć inaczej niż Ojca i inaczej niż Ducha Świętego”.

„Wierzymy prawdziwie i z pokorą […], chwalimy i składamy dzięki najwyższemu Bogu, jedynemu i Trójistotnemu Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu”.

„A ponieważ my, nędzni i grzeszni, wszyscy razem nie jesteśmy godni wymówić Twego Imienia, błagamy pokornie, aby Pan nasz Jezus Chrystus, Syn Twój umiłowany […], składał Ci za wszystko dzięki wraz z Duchem Świętym Pocieszycielem […]. On, który Ci zawsze za wszystko wystarcza, przez którego tyle dla nas uczyniłeś”.

evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri
evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri