UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 1 LISTOPADA

Czy chcesz być święty?

Wielka Uroczystość, w której wspominamy Wszystkich Świętych – rzesze zbawionych, niech nas zachęci do własnej odpowiedzi na to proste pytanie. Nie myślmy o tym, czy potrafimy tacy być, ale jeśli damy zdecydowaną twierdzącą odpowiedź Bogu i pozwolimy Duchowi Świętemu się prowadzić, to Bóg, Którego największym pragnieniem jest nasze zbawienie, pociągnie nas do Siebie.

Tak jak to uczynił w życiu tak wielu świętych i błogosławionych, których znamy, którzy są naszymi patronami z chrztu i bierzmowania, i z tymi, których szczególnie sobie upodobaliśmy.

Św. Faustyna w swoim „Dzienniczku” zanotowała: „Chcę zostać świętą i ufam, że miłosierdzie Boże z takiej nędzy, jaką jestem, może uczynić świętą, bo przecież mam dobrą wolę. Pomimo wszystkich porażek chcę walczyć jak dusza święta i chcę postępować jak dusza święta. Niczym się nie będę zniechęcać, jak się nie zniechęca dusza święta. Chcę żyć i umierać jak dusza święta, wpatrzona w Ciebie, Jezu na Krzyżu rozpięty, jako we wzór, jak mam postępować. Szukałam przykładu wokoło siebie i nie znajdowałam dostatecznych, i zauważyłam, jakoby opóźniała się świętość moja; lecz od chwili obecnej utkwiłam wzrok w Ciebie, Chryste, Wodzu mój najlepszy”.

Św. Faustynie się udało, mamy podobną szansę.

evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri
evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri