ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – 2 luty

Święto Ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej obchodzone jest czterdzieści dni po Bożym Narodzeniu. Ewangelia według św. Łukasza tak opisuje to wydarzenie z życia Maryi, Józefa i małego Jezusa. „Gdy zaś minęły dni ich oczyszczenia zgodnie z Prawem Mojżeszowym, zanieśli Go do Jerozolimy, aby ofiarować Panu. Tak bowiem napisano w Prawie Pańskim: Każde pierworodny syn będzie poświęcony Panu. Mieli również złożyć ofiarę zgodnie z nakazem Prawa Pańskiego: parę synogarlic lub dwa młode gołębie”.

Święto Ofiarowania Pańskiego nazywa się dniem Matki Bożej Gromnicznej. Maryja jest Tą, dzięki Której, Niebiańskie Światło – Jezus Chrystus, przyszedł na ziemię. Dlatego Maryja ochrania i osłania nas od wszelkiego zła. Pięknym zwyczajem jest branie do ręki gromnic, w chwilach niebezpieczeństw, klęsk, czy burz. Zapalano je i stawiano w oknach. Gromnicę warto zapalać i przy konających, aby ochronić ich przed napaścią złych duchów.
Ze świętem Matki Bożej Gromnicznej kończy się okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek. Do 2 lutego jest jeszcze czas, by nawiedzić piękną szopkę w naszym kościele i skorzystać z daru odpustu zupełnego. Serdecznie zapraszamy.

Od 1997 r., dzień 2 lutego obchodzony jest jako Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach zakonnych, stowarzyszeniach życia apostolskiego, czy instytutach świeckich. Pomódlmy się za nich. Siostry Bernardynki z Wielunia również polecają się modlitwie.

evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri
evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri