22 Luty 2024 – ŚWIĘTO KATEDRY ŚW. PIOTRA

Święto Katedry św. Piotra to dzień, w którym wspominamy „tron św. Piotra Apostoła”, pierwszego Papieża. Katedrą nazywane uroczyste krzesło, przeznaczone dla biskupa. Od tej nazwy, pierwszy kościół diecezji, związany z Urzędem Biskupa, nazywany jest katedrą. Biskupia katedra wyraża urząd nauczyciela i pasterza. Szczególne miejsce zajmuje katedra św. Piotra znajdująca się w Bazylice na Watykanie.

Przypominamy, że każdego 22 dnia miesiąca, w kościele św. Mikołaja, w kościele Sióstr Bernardynek, o godz. 18.00, odprawiana jest Msza św. w intencjach powierzanych modlitwom Sióstr, jak i we wszystkich intencjach, z którymi przychodzą wierni. Tego dnia jest szczególnie przyzywany św. Jan Paweł II, obecny na ołtarzu w swoich relikwiach.

Msza św. jest poprzedzana nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30. Zachęcamy do pisania intencji i podania ich Siostrze w zakrystii lub przy furcie.

Serdecznie zapraszamy.

Św. Jan Paweł II, przez wszystkie lata pontyfikatu, zachwycał ludzi na całym świecie wiarą, swoim niezwykle ciepłym, serdecznym poczuciem humoru, dobrocią i wrażliwością na drugiego człowieka. Jego sentencje i zabawne wyrażenia, zjednywały mu wielbicieli nie tylko wśród członków Kościoła katolickiego, ale też wśród wyznawców innych religii oraz ludzi niewierzących.

„Człowiek nie może żyć bez miłości. Człowiek pozostaje dla siebie istotą niezrozumiałą,
jego życie jest pozbawione sensu, jeśli nie objawi mu się Miłość, jeśli nie spotka się z Miłością,
jeśli jej nie dotknie i nie uczyni w jakiś sposób swoją, jeśli nie znajdzie w niej żywego uczestnictwa.”

evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri
evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri