PROGRAM NAWIEDZENIA MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ

Informacje dotyczące udziału wiernych i duchowieństwa
w inauguracji Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

WIELUŃ – 6 KWIETNIA 2024

10.00 – Modlitewne czuwanie na Placu Legionów

Formowanie procesji na ulicy przy Bramie Kaliskiej (porządek procesji: krzyż, poczty sztandarowe (instytucji, szkolne, strażackie, stowarzyszeń i bractw, parafialne), delegacje parafii z dekanatów: NMP Pocieszenia w Wieluniu i Św. Wojciecha BM w Wieluniu ze swymi sztandarami lub emblematami, siostry zakonne, bracia zakonni ministranci, lektorzy, nadzwyczajni szafarze Komunii świętej, klerycy, księża niekoncelebrujący, delegacje kapituł, koncelebransi (dziekani), biskupi, Obraz, delegacje niosące Obraz, orkiestra i wierni.

Procesja formuje się przed godz. 10.10 na Nowym Rynku i wzdłuż ul. Augustiańskiej przy Kolegiacie.

10.30 – Powitanie Obrazu przy Bramie Kaliskiej i procesja na miejsce liturgii

10.30 – 10.33 We wszystkich kościołach Archidiecezji Częstochowskiej biją dzwony na znak powitania Matki Bożej i rozpoczęcia czasu Nawiedzenia.

11.00 – Msza święta na Placu Legionów

Po Eucharystii (w szyku procesyjnym identycznym jak na rozpoczęcie) następuje przeniesienie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Pocieszenia – Pani Ziemi Wieluńskiej

SPOWIEDŹ

Uroczystość inauguracji Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej będzie miała miejsce w wigilię Święta Bożego Miłosierdzia oraz pierwszą sobotę miesiąca, dlatego liczyć się trzeba, że niektórzy wierni będą chcieli w tym czasie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Prosimy Księży Proboszczów, by wyjeżdżających na uroczystości do Wielunia zachęcić do skorzystania ze spowiedzi przed wyjazdem np. w piątek 5 kwietnia br. (pierwszy piątek miesiąca).

W trakcie uroczystości od godz. 10.00 będzie jednak możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Tzw. „strefa miłosierdzia” z pięcioma konfesjonałami będzie ulokowana na placu przy odrestaurowanych fundamentach dawnej kolegiaty wieluńskiej w bliskości Placu Legionów. Dziękujemy wcześniej poproszonym księżom, którzy podejmą posługę.

DOJAZD I PARKINGI

W dniu uroczystości organizacja ruchu w Wieluniu będzie zmieniona, a centrum miasta będzie wyłączone z ruchu. Wobec tego należy zwrócić uwagę na informacje podawane przez Policję i służby miejskie, stosując się do ich poleceń Nie będzie możliwości wjazdu pojazdów nie posiadających specjalnych upoważnień do centrum miasta oraz zaparkowania w pobliżu Palcu Legionów.

Parking dla autokarów i busów, ewentualnie dla samochodów osobowych, którymi przyjadą księża, będzie zlokalizowany na Targowisku Miejskim przy ul. Broniewskiego (dojazd ulicą Wojska Polskiego i Zieloną). Aby służby kierujące ruchem mogły wskazać właściwą drogę oraz by można było skorzystać z parkingu, należy w widocznym miejscu za przednią szybą pojazdu umieścić kartę parkingową, którą będzie można pobrać za pośrednictwem linku, który będzie niebawem przesłany do księży drogą poczty elektronicznej.

Uczestnicy przechodzą z parkingu na miejsce liturgii – jest to odległość ok. 1 km.

MIEJSCE CELEBRACJI

Liturgia Mszy świętej będzie sprawowana na Placu Legionów, centralnym placu miasta. Organizatorzy nie są w stanie zagwarantować uczestnikom miejsc siedzących, dlatego warto poprosić ich o zabranie ze sobą składanych krzesełek oraz o przygotowanie się na ewentualną złą pogodę. Plac będzie nagłośniony, by wszyscy mogli bez przeszkód uczestniczyć w liturgii. Szafarze dotrą z Komunią świętą do wszystkich części placu, zatem nie będzie konieczności przemieszczania się.

Po zakończeniu uroczystości uczestnicy kierują się na parking, o ile to możliwe w zorganizowanych grupach.

evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri
evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri