NIEDZIELA BIBLIJNA

Dnia 14 kwietnia 2024 r., w III niedzielę wielkanocną będziemy przeżywać Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Począwszy od wspomnianej niedzieli, zwanej Niedzielą Biblijną wejdziemy w Tydzień Biblijny.

Od św. Hieronima pochodzą słowa: „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”. Przejmijmy się tą prawdą. Zachęcamy do codziennej lektury Pisma Świętego. Niech ta piękna praktyka – rozważania i życia Słowem Bożym, będzie i naszym udziałem. Tydzień Biblijny jest dobrym momentem na jej inaugurację.

Z Katechizmu Kościoła Katolickiego – o Piśmie Świętym:

  • „Całe Pismo święte jest jedną księgą, a tą jedną księgą jest Chrystus, ponieważ całe Pismo święte mówi o Chrystusie i całe Pismo święte wypełnia się w Chrystusie.
  • Pismo święte zawiera słowo Boże, a ponieważ jest natchnione, jest prawdziwie słowem Bożym.
  • Bóg jest Autorem Pisma świętego, ponieważ natchnął jego ludzkich autorów; On działa w nich i przez nich. W ten sposób zapewnia nas, że ich pisma bezbłędnie nauczają prawdy zbawczej.
  • Interpretacja Pism natchnionych powinna przede wszystkim zwracać uwagę na to, co Bóg przez świętych autorów pragnie objawić dla naszego zbawienia. To, co pochodzi od Ducha, nie może być w pełni zrozumiane inaczej, jak tylko przez działanie tego samego Ducha.
  • Kościół przyjmuje i czci jako natchnione 46 ksiąg Starego Testamentu i 27 ksiąg Nowego Testamentu.
  • Cztery Ewangelie zajmują centralne miejsce, ponieważ ich ośrodkiem jest Jezus Chrystus.
  • Jedność obu Testamentów wynika z jedności zamysłu Boga i Jego Objawienia. Stary Testament przygotowuje Nowy, a Nowy wypełnia Stary. Stary i Nowy Testament wyjaśniają się wzajemnie; obydwa są prawdziwym słowem Bożym.
  • Kościół miał zawsze we czci Pisma Boże, podobnie jak samo Ciało Pańskie. Pismo święte i Ciało Pańskie karmią całe życie chrześcijańskie i kierują nim. Twoje słowo jest lampą dla moich stóp i światłem na mojej ścieżce”.
evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri
evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri