UROCZYSTOŚĆ ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU – 4 PAŹDZIERNIKA

W najbliższy poniedziałek – 4 października, przeżywamy Uroczystość św. Franciszka z Asyżu, założyciela Trzech Zakonów, w tym także Ojca naszego Zakonu Sióstr Bernardynek.

Św. Franciszek urodził się w roku 1181 lub 1182 r. w Asyżu. Po lekkomyślnie spędzonej młodości, nawrócił się, rozpoczął życie pokuty, by naśladować Jezusa Chrystusa. Był przeniknięty Ewangelią, według niej żył i to ona była dla niego regułą życia. W sposób szczególny umiłował ewangeliczne ubóstwo, miłość Bożą, pokorę, prostotę i posłuszeństwo Kościołowi. Pod koniec życia otrzymał stygmaty. Zmarł 3 października 1226 r.

Zachęcamy do zajrzenia do zakładki Dzieje Zakonu, a w niej do zakładki św. Franciszek z Asyżu, gdzie można zdobyć więcej informacji na jego temat.

Św. Franciszek z Asyżu zwany także Biedaczyną z Asyżu, choć żył w czasach nam odległych, w dawnym średniowieczu, ma bardzo wiele do powiedzenia i do zaoferowania współczesnemu człowiekowi. Chce nas prowadzić do Chrystusa, „bo On jest Miłość, w miłość wszystko zmienia”. Św. Franciszek nazywał się heroldem Wielkiego Króla, nieustannie uwielbiał Dobrego Boga. Był żywą ikoną Jezusa i dlatego został nazwany „Alter Christus” – drugim Chrystusem.

Św. Franciszku weź nas za rękę i prowadź do Jezusa. Wstawiaj się za wszystkimi czytającymi te słowa.

„Najwyższy chwalebny Boże,

oświeć ciemności mego serca

i daj mi wiarę prostą,

nadzieję pewną

i miłość doskonałą,

poznanie i zrozumienie,

abym wypełnił Twoje

święte i prawdziwe posłannictwo. Amen.”

„Boże, Ty sprawiłeś, że seraficki Ojciec Franciszek,
żyjąc w ubóstwie i pokorze, upodobnił się do Chrystusa,
daj, abyśmy idąc tą drogą, naśladowali Twojego Syna
i zjednoczyli się z Tobą pełni wesela i miłości.
Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen”.

W Uroczystość św. Franciszka w kościele Sióstr Bernardynek zostaną odprawione dwie Msze św.: o 6.30 i o 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri
evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri