NOWENNA DO ŚW. MIKOŁAJA

Dnia 27 listopada rozpoczyna się nowenna do św. Mikołajapatrona naszego kościoła. Powszechnie znane jest jego skuteczne wstawiennictwo przed Dobrym Bogiem. Jest patronem m.in. cukierników, dzieci, flisaków, jeńców, kupców, marynarzy, młynarzy, notariuszy, panien, piekarzy, pielgrzymów, podróżnych, rybaków, sędziów, studentów, więźniów i żeglarzy.

W ikonografii św. Mikołaj przedstawiany jest w stroju biskupa rytu łacińskiego lub greckiego. Jego atrybutami są m. in.: anioł, chleb, troje dzieci, trzy jabłka, trzy złote kule na księdze lub w dłoni (posag, jaki według legendy podarował biednym pannom), pastorał, księga, kotwica, sakiewka z pieniędzmi.

Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła w tych dniach nowenny i przyjrzenia się św. Mikołajowi z bliska, jakie atrybuty z tych wyżej wymienionych ma nasz św. Mikołaj. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, w tych dniach nowenny, dni powszednie po porannej Mszy św. o godz. 6.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. Pomyślmy, o co chcemy prosić św. Mikołaja!

evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri
evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri