800 – lecie Reguły Franciszkańskiej

Dnie 29 listopada przypada Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego. Rodziny franciszkańskie czczą Wszystkich Świętych, którzy naśladując Chrystusa i św. Franciszka oraz zachowując Regułę Biedaczyny z Asyżu, osiągnęli ewangeliczną doskonałość. W tym roku Święto ma wyjątkowo uroczysty charakter, ponieważ 29 listopada 2023 r. mija 800 lat od zatwierdzenia przez papieża Honoriusza III, w Pałacu Apostolskim św. Jana na Lateranie, w Rzymie, napisanej przez św. Franciszka Reguły Braci Mniejszych.

Fresk, Scena z życia św. Franciszka – Zatwierdzenie Reguły, autorstwa Giotto di Bondone

„Reguła i życie braci mniejszych polega na zachowaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości”.

Niech rozpocznie się duchowa wędrówka jubileuszowa, aby na nowo zachwycić się charyzmatem franciszkańskim.

O św. Franciszku z Asyżu zostało już bardzo wiele napisane i nadal powstają kolejne opracowania. Każde z tych większych, czy mniejszych dzieł, choć opisują tę samą osobę, różnią się między sobą, coś dodają, wyostrzają, ubogacają, w jakiś sposób wpływają i kształtują globalny wizerunek biograficzny, czy duchowy, różne obrazy – jeden Franciszek. Św. Franciszek przeszedł do historii, jako człowiek ducha, rozkochany w Bogu, Którego, jak mało kto, stał się nie tylko czytelnym, a dotykalnym znakiem. „Św. Franciszku z Asyżu! Pomóż nam przybliżyć Chrystusa Kościołowi i dzisiejszemu światu!”, modlił się Papież Polak, a w kaplicy Stygmatów, na Alwerni w 1993 r. wołał: „Święty Franciszku, […], świat tęskni za Tobą jako za ikoną Jezusa Ukrzyżowanego. Potrzebuje Twojego serca, otwartego ku Bogu i ku człowiekowi, Twoich stóp bosych i zranionych, Twoich rąk przebitych i błagających. Tęskni za Twoim głosem słabym, ale potężnym mocą Ewangelii. Pomóż, Franciszku, dzisiejszym ludziom uznać zło grzechu i szukać oczyszczenia z niego w pokucie”. Naucz nas, jak wstępować w ślady Chrystusa.


evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri
evden eve nakliyat ücretleri şehirler arası nakliyat ücretleri